Twist med ost og skinke
- Vanskelighetsgrad
- Middels
- Tilberedningstid
- Over 60 min
Sprø utenpå, myke inni og fylt med smeltet ost og skinke, en slags twist på ost og skinkehorn. Disse twistene lages med eltefri deig og passer perfekt til suppe, i matpakka eller som snacks. De er lette å variere. Fyll dem med ost og skinke, bytt til salami og pizzakrydder for en pizzatwist, eller eksperimenter videre med for eksempel oliven.

Ingredienser
- 450 g hvetemel
- 1 ts salt
- 0,5 ts tørrgjær
- 350 g vann
- ca. 1 dl semulegryn , til utbaking
Fyll:
- 100 g revet ost
- 100 g kokt skinke

Du liker kanskje disse også
Slik gjør du
Vannet trenger ikke være fingervarmt. Vanlig springvann fungerer fint. Hevetiden påvirkes mer av romtemperaturen enn av temperaturen på vannet.

Du kan enkelt variere fyllet. Bytt ut skinke med salami eller kalkunpålegg. Varier krydderet med timian, oregano eller pizzakrydder. Du kan også smøre på et tynt lag tomatsaus eller pizzasaus under fyllet for ekstra smak. En variant med oliven, feta og soltørket tomat er også veldig god.






















Kommentarer
Du må være logget inn for å kommentere
Ingen har kommentert enda. Bli den første!