Grillet kyllinglår med frisk salat
- Turmat
- Middels
- Cooktime
- 40–60 min
Smakfulle og saftige kyllinglår er herlig å grille! Server med en frisk og god salat med blomkål og squash og en kremet dressing. For en enda raskere variant kan du bruke ferdig grillede kyllinglår, som du bare varmer lett på grillen.

Ingredienser
porsjoner
- ca. 400 g kyllinglår naturell
- 1 ts nøytral olje
Blomkål og -squashsalat:
- 1 stk. blomkål
- 0,5 stk. grønn squash
- saft av 0,5 stk. sitron
Dressing:
- 2 ss grov sennep
- 2 ss majones
- 2 ss seterrømme
- 0,5 ts grovmalt pepper
- 0,5 ts sukker
| Navn på næringsstoffet | antall |
|---|---|
| Energi | 647 kcal |
| Fett | 45 g |
| Protein | 41 g |
| Karbohydrater | 13 g |

Du liker kanskje disse også
Slik gjør du
I stedet for å bruke steketermometer er det enklere å stikke en kniv inn ved lårbenet for å se om kjøttsaften som siver ut er klar. Kyllinglår bør være gjennomstekt, så hvis kjøttsaften er rødlig bør lårene steke litt mer.
Spar tid med ferdigstekte kyllinglår! Krydre gjerne litt ekstra, eller pensle med en god grillolje. Legg kyllinglår på grillen på indirekte varme i 10-15 minutter, snu underveis.
Server kyllinglårene med blomkål og -squashsalaten og sennepsdressingen. Topp med grovhakkede hasselnøtter.

























Kommentarer
Du må være logget inn for å kommentere
Ingen har kommentert enda. Bli den første!